Pořádané akce

Výstava Putování za našimi světci v obci Čeladná

Spolek Svatá Ludmila pořádá při příležitosti výročí 970 let od úmrtí sv. Prokopa a 630 let od umučení sv. Jana Nepomuckého v obci Čeladná slavnostní připomínku obou světců, kteří sehráli důležitou roli v našich dějinách.
2.7.2023
Čeladná

Rádi bychom Vás jménem spolku a obce Čeladná pozvali 2. července v 10:45 na slavnostní bohoslužbu do Kunčic u Čeladné, kde bude bohoslužbě ke sv. Barboře a sv. Prokopovi předsedat Mons. Mgr. Martin David, Apoštolský administrátor Ostravsko-opavské diecéze. V 15:00 bude slavnostní otevření výstavy Putování za našimi světci. Výstavu jsme jako spolek připravili a nyní putuje po celé republice.

V Čeladné se kromě mší a výstavy uskuteční i 2 přednášky prof. Jakuba Izdného. Níže celý program nebo si jej můžete stáhnout ZDE.

Stránky pořadatele

DALŠÍ akce

29
5

Holt kardinálu Josefu Beranovi v Plzni

Plzeňská filharmonie v rámci cyklu Historická reflexe připravila na středu 25. května velkolepý koncert věnovaný kardinálu Josefu Beranovi, jednomu z našich novodobých světců.

Více informací
25
5

Slavnostní pouť ke sv. Zdislavě

Květen v Jablonném v Podještědí bude opět zaslíben sv. Zdislavě

Více informací
23
5

Přednáška o Santinim a jeho architektuře v Letech

Barokní architekt Jan Blažej Santini nikdy nepřestane udivovavat svou architekturou. Velké oslavy výročí jeho úmrtí v roce 2023 jsou za námi, ale vždy se najde něco, co o něm nevíme. Přednášku v obci Lety povede Monika Švec Sybolová z Národní galerie.

Více informací
14
5

Navalis - Svatojánské slavnosti v Praze

16. ročník obnovených slavností pod Karlovým mostem v Praze se uskuteční 14. a 15. května 2024.

Více informací
1
5

Slavnostní otevření nově opravené baziliky

Květen v Jablonném v Podještědí bude opět zaslíben sv. Zdislavě.

Více informací
20
4

Vojtěšská pouť ve Vrčni

Pouť ke krásné barokní kapli sv. Vojtěcha obec Vrčeň obnovila minulý rok a letos se na úpatí hory Chlumec poutníci vydají znovu.

Více informací
1
1

Výstava Putování za našimi světci v roce 2024

Kde můžete v průběhu roku vidět výstavu Putování za našimi světci? Podívejte se a putujte s našimi světci po celé České republice. Nově i s panelem o sv. Zdislavě.

Více informací
13
8

Kněžna sv. Ludmila na Zelené Hoře u Nepomuku

Dne 13. srpna 2023 byla zahájena výstava o sv. Ludmile na zámku Zelená Hora u Nepomuku. Akce je součástí projektu Zelená Hora ŽIJE a zámek sám o sobě je zajímavým místem.

Více informací